• Hoeven
  • Oud Gastel
  • Bosschenhoofd
  • Basiliek Oudenbosch
  • Basiliek Oudenbosch
  • Oud Gastel
  • Bosschenhoofd
 
 




link naar de RSS Feed van de laatste nieuwsberichten meld deze pagina op Twitter meld deze pagina op Facebook

Wij komen tesamen onder het sterrenblinken!

gepubliceerd op zondag, 22 december 2019

Ont­wik­ke­lingen in het pas­to­raal team

Nadat de beide pas­to­rale teams de afgelopen jaren al intensief hebben samen­ge­werkt, zullen we vanaf januari gaan samen­wer­ken als één pas­to­raal team voor beide pa­ro­chies. Daar­naast wordt deze Kerst­tijd ook getekend door een aantal ingrijpende ont­wik­ke­lingen in het pas­to­raal team. Nadat we in het tweede week­ein­de van de Advent in Zeven­bergschen Hoek al afscheid hebben geno­men van pas­to­raal werkster Mariëlla Bossers - van Langh, nemen we op het feest van de Open­ba­ring des Heren (Drie­ko­nin­gen) en de week erna, op het feest van de Doop des Heren, in Fijnaart, Zeven­bergschen Hoek en Zeven­bergen afscheid van pas­to­raal werker Piet de Meijer, die met pensioen gaat. Op het feest van de Opdracht van de Heer in de tempel (Maria Lichtmis) wordt diaken Michaël Bastiaansen 75 jaar en gaat hij met emeritaat. We zijn in overleg met hem over welke taken hij in onze pa­ro­chies als emeritus-diaken zal blijven behar­tigen.

Het team in het nieuwe jaar

Het team voor het samen­wer­kings­ver­band van de Immanuel­paro­chie en de Bernardus­paro­chie zal vanaf dan bestaan uit pas­to­raal werker Peter Derks en onderge­te­kende als pastoor. We wor­den gelukkig -met name in de week­ein­den- onder­steund door pries­ter-assis­tent Alex Schuerman en emeritus-pastoor Peter de Rooij, diaken Frank van Gerven, de team­assis­tenten Eric Roovers en Marja van Meel en pas­to­raal assis­tent Frans van den Bosch. Daar­naast mogen we zo nodig ook een beroep doen op emeritus-pastoor George Dirven, legeraal­moe­ze­nier Marco Spies en gees­te­lijk ver­zor­ger Lars Koks. Tevens is er een vacature voor een derde fulltime beroeps­kracht in het team. Ons werk­ge­bied omvat de bur­ger­lijke ge­meen­ten Halder­berge, Moer­dijk én Lage Zwaluwe dat in de ge­meen­te Drimmelen ligt. Een heel groot gebied, maar sámen met u kunnen we laten zien dat we op een vitale manier de Blijde Bood­schap van Jezus van Nazareth, God-met-ons, gestalte kunnen geven in onze omge­ving. We doen dat graag met u in en rondom onze kerken in Bosschen­hoofd, Fijnaart, Hoeven, Oud Gastel, Ouden­bosch, Zeven­bergen en Zeven­bergschen Hoek en op ver­schil­lende andere manieren in de pa­ro­chiekernen en clusters.

De genade van God is in Jezus ver­sche­nen

Het was de apostel Paulus die in zijn brief aan zijn mede­wer­ker Titus de mooie woor­den schreef: ‘De genade van God, bron van heil voor alle mensen, is op aarde ver­sche­nen in Jezus’. Ook schreef hij: ‘In Hem is de goed­heid en de menslievend­heid van God onder ons ver­sche­nen’. Deze woor­den geven heel ker­nach­tig aan waar het met Kerst­mis ten diepste over gaat: God, die niemand ooit heeft gezien, open­baart zich in een mens als u en ik. God is méns met de ménsen gewor­den.

Toeleven naar ...

Aan de hand van Jesaja, Johannes de Doper en Maria leven we in de Adventsweken toe naar Kerst­mis. De teksten in het Oude Testa­ment uit Jesaja vin­den - zo mogen we geloven - hun vervulling in Jezus. Johannes de Doper was door zijn ver­kon­di­ging de wegberei­der van de Blijde Bood­schap van Jezus en Maria was létter­lijk in ver­wach­ting van Jezus. In Jezus van Nazareth, het Kind van Beth­le­hem, wil God laten zien dat Hij ons nabij wil zijn op alle momenten van ons leven, bij voorspoed en tegen­slag, bij lief en leed. En in die mens Jezus kunnen we ook zien hoe God graag heeft dat wij met elkaar omgaan. Dominee Martin Luther King droomde daar ooit over, zoals het volgende gedicht zo mooi ver­woordt.

Ik koester een droom,

dat mensen eens zullen opstaan en zullen inzien,
dat ze geschapen zijn
om als broers en zussen te leven met elkaar.

Ik heb een droom dat op een dag
de recht­vaar­dig­heid neer­stroomt als water
en dat ge­rech­tig­heid vloeit als een stroom.

Ik koester een droom
dat eens op een dag oorlogen ein­digen,
dat mensen hun zwaar­den omsme­den tot ploegijzers,
dat volkeren niet meer tegen elkaar opstaan
en niemand meer aan oorlog denkt.

Ik draag een droom in mij
dat we de dag naderbij kunnen brengen
waarop er vrede zal zijn op aarde
en goede wil bij alle mensen.

Die dag zal een dag van glorie zijn
en de Mensen­zoon zal zich erover verheugen.
 
Graag wens ik u allen, mede namens het pas­to­raal team, de beide pa­ro­chie­besturen en de zes pa­ro­chiekern­com­mis­sies een goede voort­zet­ting van de Advent, een Zalig Kerst­feest en alle goeds voor het nieuwe jaar 2020 toe, in de hoop dat het ons is gegeven elkaar te dragen en op te beuren bij alles wat ons op onze levensweg over­komt. Mogen we zo samen op weg gaan!

Maickel Prasing, pastoor

overzicht van bijdragen:
woensdag, 21 oktober 2026‘Wees verschillig!
dinsdag, 8 september 2026Een nieuw werkjaar: Samen op weg als Kerk van vandaag
maandag, 22 juni 2026Na Pinksteren verder…
maandag, 13 april 2026Vallen en opstaan
maandag, 16 februari 2026De hoop laat ons niet los
dinsdag, 16 december 2025Advent en Kerstmis
maandag, 27 oktober 2025Mensen vol hoop
dinsdag, 2 september 2025Ik zou wel eens willen weten…
dinsdag, 17 juni 2025Vakantie: een tijd van stilstaan of net doorgaan?
vrijdag, 11 april 2025Jubeljaar 2025
maandag, 3 februari 2025Word pelgrim van hoop!
zondag, 8 december 2024Hoop doet leven
dinsdag, 29 oktober 2024Alweer een kerkplek dicht
maandag, 16 september 2024Hoe open is de deur?
vrijdag, 14 juni 2024In de ‘flow van de Geest’
maandag, 15 april 2024Hoop die blijft
woensdag, 7 februari 2024Tot zegen zijn
vrijdag, 15 december 2023Een nieuw begin
maandag, 30 oktober 2023Op weg als Pelgrims van de Hoop
dinsdag, 29 augustus 2023Geef kleur aan het leven
donderdag, 22 juni 2023Welke kant gaat onze kerk op?
zaterdag, 22 april 2023Zalig Pasen!
dinsdag, 21 februari 2023Geraakt … of niet?
maandag, 19 december 2022… En dan wordt het Kerstmis.
maandag, 5 september 2022Een veilig nest
maandag, 20 juni 2022Als u dit leest …
dinsdag, 19 april 2022PASTORAAL WOORD PASEN 2022
zaterdag, 26 februari 2022Op weg naar de kerk van morgen
maandag, 13 december 2021Hoopvol licht in donkere tijden
zaterdag, 30 oktober 2021Licht aan het einde van de tunnel
dinsdag, 14 september 2021Onderweg met geloof, hoop en liefde’
dinsdag, 13 juli 2021Pastoraal woord
vrijdag, 30 april 2021Missionair parochie zijn
dinsdag, 23 februari 2021Elkaar blijven ontmoeten in geloof:
woensdag, 25 november 2020Dag lieve Advent,
dinsdag, 3 november 2020Er is iets te kiezen
dinsdag, 15 september 2020Wat willen we nou eigenlijk?
donderdag, 18 juni 2020Pasen, Pinksteren, en daarna …..
zondag, 26 april 2020Als we het niet meer weten
dinsdag, 18 februari 2020Begin en het einde
zondag, 22 december 2019Wij komen tesamen onder het sterrenblinken!
woensdag, 23 oktober 2019Meegaan met onze tijd
donderdag, 5 september 2019Onderweg zijn….’
woensdag, 19 juni 2019‘De hoop sterft het laatst’
woensdag, 10 april 2019Nu werden hun ogen geopend en herkenden ze Hem aan het breken van het brood.
maandag, 18 februari 2019Water om van te leven
donderdag, 27 december 2018Gekend worden, gekend zijn
vrijdag, 19 oktober 2018Op bedevaart
woensdag, 29 augustus 2018Ver en dichtbij
maandag, 18 juni 2018Als liefde de weg is wordt de wereld anders.
dinsdag, 24 april 2018Goede reis!
maandag, 19 februari 2018Onderweg naar Pasen
maandag, 18 december 2017Nu zijt wellekomen!
dinsdag, 24 oktober 2017Een uitdaging voor de oecumene
dinsdag, 19 september 2017Sprekende stilte
maandag, 10 juli 2017De kracht van verbeelding
vrijdag, 12 mei 2017Priesterjubileum
donderdag, 9 maart 2017Veertig dagen
woensdag, 7 december 2016Dromen met de ogen open
dinsdag, 25 oktober 2016Deuren van Barmhartigheid
donderdag, 1 september 2016Mijn zilveren jubileum
dinsdag, 14 juni 2016Mijn eerste stagejaar
woensdag, 30 maart 2016Geloofsbagage



 

Postbus 174, 4730 AD Oudenbosch • Markt 59, 4731 HN Oudenbosch • (0165) 330 502 • info@bernardusparochie.nl      Website gerealiseerd door iMoose